Zaginął rząd – alarmują obywatele

Zaginął rząd – alarmują obywatele

780
0
UDOSTĘPNIJ

Obywatelski list gończy za ministrą Piotrowską, tudzież resztą rządu RP czyli… kto dziś rządzi Polską ? Napisała na blogu 18 kwietnia, 2015 – 21:13 Blogerka Contessa, oryginał pod linkiem:

http://niepoprawni.pl/blog/contessa/obywatelski-list-gonczy-za-ministra

W tekście można znaleźć wiele ostrych słów ale czy bez uzasadnienia? Autorka zauważa że państwo nie działa skoro nic sie nie dzieje w sprawie protestów: zielonego miasteczka rolników niemal pod nosem rządu protestują od miesięcy i nikt ich nawet nie pyta dlaczego tam są. Dziennikarze TVP (reporter Feder) zrobił sobie nawet z nich niesmaczny obiekt kabaretu, natomiast kabaret byłby przedni (i czasem bywa) z rządowych „figur woskowych” kiedy te „figury” pokaże obywatelska inicjatywa, wychodząca oddolnie. Mieliśmy przykład chodzenia pani premier po czerwonym dywanie z niemiecką kanclerz, tylko że tego filmu nie nakręcił reporter TVP A.Fedrer tylko ktoś pokroju blogerki Contessy. A według niej sytuacja obywateli rządzonych przez obecny rząd zafundowany Polakom prze D. Tuska ma się równie kabaretowo co tragicznie, jak pisze Contessa.

– Kampania prezydencka kampanią lecz to nie znaczy, że na jej czas machina państwowa staje,  zamierają wszelkie dziedziny życia państwa i wszystko kręci się  wyłącznie wokół pępka partii karmicielki, zwanego Bronisław Komorowski-kandydat reelekt na prezydenta RP.
Co mamy – w przestrzeni publicznej jedynymi przedstawicielami władz RP są dziś rzeczony właśnie  pępek – prezydęt reelekt i przez niemal pięć lat swej prezydętury klasyczny obibok, który w ciągu 2 miesięcy kampanii prezydenckiej próbuje nadrabiać zaległości i premiera Kopacz, która od czasu do czasu pojawia się w przestrzeni publicznej albo w roli  zastępującego rząd robota wieloczynnościowego, albo w roli wykidajły.
Bo rządu nie ma!

– Bywał jeszcze od czasu do czasu minister ON i wicepremier Siemoniak  ale w związku z zaczęściłymi ostatnio pogrzebami państwowymi dla PRL-owsko-resortowych „nestorów”, taktycznie zniknął z horyzontu by nie tłumaczyć się z danej w zeszłym roku obietnicy. Bywa z cichapęk  również min.Schetyna, który w ogóle od objęcia szefowstwa w MSZ  zachowuje się tak jakby Polska żadnej polityki zagraniczniej nie miała i nie prowadziła. Ostatnio o Ukrainie znów było bez Polski bo excelencja Schetyna czeka na zaproszenie Polski do rozmów. Zamiast wejść w obowiązki i wystosować stosowną notę w stosowne miejsce żeby Polska nie była w nich pomijana ! Taki dyplomatycznie delikutaśny ten kopaczowy ministerek jest…

– Na Siemoniaku i Schetynie kończy się  tzw.aktywność tzw.rządu III RP ery PO-tuskiej. Czy ministrowie tłoczą się pod przyciasną spódnicą garsonki „matki narodu” do odwołania, wystawiając dla fasonu na odstrzał opinii publicznej Arłukowicza albo… ?
Nie ma ministrów, nie ma pełnomocników, nie ma doradców Prezesy Rady Ministrów.
Nawet K.-Błońska, szczekaczka rządowa i najnowszy pluszak premiery Misiek K. ucichli…
Czy w Polsce nastąpiło bezrządzie zwane kiedyś bezkrólewiem czy może Polska aktualnie znajduje się w oku cyklonu „Stefan”?

– Gdzie jest ministra Teresa Piotrowska? Po powrocie ze styczniowej  rządowej wyrypy do Paryża zupełnie znikła z horyzontu. Podległa jej Agencja wchodzi do innej jej podległej Agencji i aresztuje agentów, podległa jej policja bawi się w hiszpańskich inkwizytorów znęcając się nad aresztantami, a ministra  Teresa „da radę” gdzie jest? Klepie gdzieś zdrowaśki żeby nikt sobie o niej nie przypomniał czy klepiąc zdrowaśki robi na drutach skarpety i czapeczki w paski rządowi bo mogą mu się przydać?… i tak dalej i tak dalej, naprawdę warto przeczytać ten głos obywatelski zatroskany o stan państwa! Jest tu: http://niepoprawni.pl/blog/contessa/obywatelski-list-gonczy-za-ministra

Materiał zebrała GB