Wzrośnie frekwencja wyborcza

Wzrośnie frekwencja wyborcza

871
0
UDOSTĘPNIJ

Szturm na ePuap, aktywność społeczna w sprawie 500+ to się nazywa aktywność we własnej sprawie, piękna szkoła obywatelskości, która być może przyniesie efekt nie tylko przyrostu dzietności ale i zdecydowanie powinna podnieść frekwencję wyborczą przez świadomość Polaków na wynik wyborczy.

Każde badania społeczne na temat podstawowych potrzeb Polaków jeśli zawierają zhierarchizowaną kategorię: co jest dla ciebie w życiu najważniejsze, w odpowiedzi  przeważająca większość wybiera rodzinę. Nie samochód, dom, stroje a nawet dbałość o siebie – inwestowanie w siebie tylko rodzina, często wymieniane są dzieci. Zapewne wszyscy pamiętają jak spontanicznie w stylu blondynki była premier Kopacz wypaliła dziennikarzom co zrobi kiedy Polsce zagrozi niebezpieczeństwo np. wybuchnie wojna – powiedziała, że pobiegnie do swoich dzieci i zamknie się w domu. Jakkolwiek głupio to zabrzmiało w ustach premiera kraju było do bólu prawdziwe.

Pierwszy kwietnia 2016 r. to dla rodzin – szczególnie wielodzietnych nie „oszukańcze” Prima Aprilis tylko dzień który zapamiętają na wszystkie lata dorastania ich dzieci. Do 18 roku życia każde drugie dziecko w rodzinie otrzyma wsparcie 500 zł., czego dotąd nie zafundował im żaden rząd w popeerelowskiej Polsce.

Rankiem 2 kwietnia minister cyfryzacji na konferencji oznajmiła, że pierwszego dnia  wpłynęło przeszło 100 tys. wniosków online oraz setki, a nawet tysiące formularzy w urzędach na terenie całego kraju. Oto wynik działalności programu „Rodzina 500 plus”, który rozpoczęto 1 kwietnia. Polacy szturmowali gminne placówki, dzielnie napierali na urzędy aby zaradzili niedziałającemu systemowi PUE ZUS, który się zablokował  i sparaliżowali platformę ePuap.

Pierwsze wnioski podobno zaczęły napływać już po północy, a mieszkańcy niektórych miast zajmowali sobie miejsce w kolejce do urzędu jeszcze przed jego otwarciem. Zainteresowanie rządowym programem i jego realizacją okazało się od początku ogromne, choć nie na złożenie wniosku są trzy miesiące. Każdy, kto będzie ubiegać się o świadczenie między 1 kwietnia a 1 lipca włącznie, kiedy to upływa termin składania wniosków, otrzyma wyrównanie od początku kwietnia. Zadbano także o kobiety będące w ciąży z drugim dzieckiem, które mogą składać wnioski do końca br., po urodzeniu zgłoszą ten fakt do urzędu i otrzymają 500 zł. (już bez wyrównania) na bieżąco.

Aktywność społeczna w sprawie 500+ to się nazywa aktywność we własnej sprawie, piękna szkoła obywatelskości, która być może przyniesie efekt nie tylko przyrostu dzietności ale i zdecydowanie powinna podnieść frekwencję wyborczą przez świadomość Polaków na wynik wyborczy.

Iść głosować i jeszcze do tego świadomie na tych którzy spełnią obietnice, zadbają o wyborców, a nie tylko o siebie czy dobre samopoczucie urzędników w Brukseli, czy gdziekolwiek za granicą.

Giza Banaszkówna

Fot.Youtube.org