Wyhodowano „nowoczesnego człowieka” – eureka!

Wyhodowano „nowoczesnego człowieka” – eureka!

1147
0
UDOSTĘPNIJ

Oczywiście stało się to w Polsce pod nadzorem i w laboratorium postkomunistycznej III RP, zatem nie uszło to uwadze  co wnikliwszych i czynnych sieciowych łowców smaczków. Wynalazek ten w całej swojej krasie ujawnił się w ostatnich wyborach pod tożsamą nazwą od synonimu nowoczesności.

I żeby się za długo nie rozwodzić nad analizą, której już dokonała znakomita blogerka Małgorzata odsyłamy do źródła: (czytaj).

Jeszcze kilka wyszukanych informacji o nowoczesnym człowieku III RP:

Paweł Korsun wspominał o Petru na łamach „ w Sieci” z 6 lipca 2015 r., wtedy nikt nie wróżył, również on sam że zabierze PO tylu naiwnych wyborców. Korsun pisał:

„Jak na wziętego doradcę banków od zadłużania Polaków przystało, u progu kryzysu finansowego namawiał do brania kredytów we frankach”. Potem po cichu swój kredyt przewalutował, ale sam dalej określał kredyt we frankach jako bezpieczny. Nigdy jakoś nie zdobył się na przeproszenie Polaków, których wpakował w kredyt we frankach”.

„Super Nowoczesny” wykazuje się też nieprzeciętną wiedzą historyczną. W Sejmie niedawno powiedział, że:

„Zamach majowy Piłsudskiego miał miejsce w 1935 roku! Co idealnie wytknął mu prof. J.Nowak w jednym ze swoich felietonów:

„Tak więc według „nowoczesnego” ignoranta Piłsudski zerwał się w 1935 r. ze śmiertelnego łoża i pobiegł robić zamach majowy. (Piłsudski zmarł w maju 1935 r. ! ) Jak ocenić taki poziom niewiedzy o polskiej historii (oblałby za to w szkole podstawowej) u czołowego polityka opozycyjnego. Dodajmy, że Petru jest prawdziwym recydywistą w swej ignorancji o historii. „Wsławił się” bowiem również powiedzeniem „sejm głuchy” o sejmie niemym z 1717 r.

Zatem nie dziwi tak ochocze donoszenie na własny kraj, do którego nie ma się szacunku, nie zna się jego historii.

Jednak jest coś w czym „Nowoczesny” przewyższa nauczycieli od „Okrągłego Stołu” nie ma sobie równych, to szczegółowe wyczucie dla interesów. Pan Petru niedawno za rządów E. Kopacz uzyskał  pełne sfinansowanie dwóch książek z dziedziny ekonomii przez Narodowe Centrum Kultury z serii „Liczby kultury”. Teraz widzicie Państwo co to znaczy być nowocześnie sprytnym? Ale do tego sprytu potrzebni są kolesie na stanowiskach, stąd ten rozpaczliwy kwik i protesty na ulicach – broni się przecież interesów swoich i kolesi.

Jeszcze szczypta smaczku o inteligencji „Nowoczesnego”, następnym razem prześledźmy jego edukację a raczej edukację od dukania w oślej ławce.  Wiedza Nowoczesnego pachnie bardziej cwaniactwem niż intelektem.
Przykład to najnowszy „wyskok” R. Petru podczas demonstracji liberałów i lewaków dniu 12 grudnia 2015 r., co odnotowały media. Petru z całym cynizmem wyraził podczas tego marszu obawę, że ta manifestacja „może być ostatnim legalnym marszem”. Była to chyba najkomiczniejsza wypowiedź pośród tak wielkiej fali straszenia zagrożeniem ze strony PiS-u dla demokracji.

St. Styczyński

Fot. Youtube.org