Szkoła gdzie uczy się bić i przeklinać?

Szkoła gdzie uczy się bić i przeklinać?

722
0
UDOSTĘPNIJ

Nowy polski rząd ma nie lada zadanie bo wszystko jak się okazuje w naszym kraju jest do naprawy, o tym co się przebiło do publicznej wiadomości jak sprawa sześciolatków już wiemy i to zostało naprawione, ale to tylko czubek góry lodowej. Nadszedł do naszej redakcji list zrozpaczonych ale już także zdesperowanych rodziców po trzech latach uczęszczania ich synka do szkoły (od 0,1,2 klasy) postanowili się bronić. Robią to także w imieniu innych rodziców i dzieci pokrzywdzonych przez polski system nauczania, który (jak wynika z listu) ubezwłasnowolnił dyrektorów szkół aby mogli zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i w imieniu dobra powierzonych im dzieci zarządzać szkołą.

Dyrektor szkoły według zarządzeń istniejących za byłej już minister – Kluzik Rostkowskiej nie może pozbyć się ze szkoły ucznia, który bije dzieci i siarczycie przeklina (hu, du, ku, pier.). Mimo, że ma on orzeczenie o odchyleniu od normy i powinien chodzić do szkoły specjalnej lub integracyjnej, psycholog wydał oświadczenie, że może uczęszczać również do szkoły normalnej. W ten sposób psycholog załatwił sprawę całej społeczności szkolnej, gdyż przepisy mówią że takiego dziecka nie można nie przyjąć do szkoły normalnej jak w szkołach integracyjnych nie ma miejsc.

Jak wynika z opisu w liście rodzicom tego dziecka wcale nie zależy na poszukaniu sobie szkoły integracyjnej bo zapewne ich chłopiec świetnie się ma jak przywali innemu dziecku w twarz, czy puści siarczystą wiązankę przekleństw (skądś je zapewne wcześniej zanim poszedł do zerówki poznał).

Może należałoby się zastanowić kogo tu trzeba wyleczyć, a już na pewno wyleczyć system nauczania po poprzednim rządzie bo wychowamy sobie pokolenie z „orzeczeniem” i będziemy mieli tylko klasy specjalne, jakkolwiek to pachnie tragifarsą. A tu przeczytacie państwo List Otwarty (czytaj) z apelem o interwencję i poparcie, który został także złożony w MEN u nowej pani minister Anny Zalewskiej.

Grace Wood

Fot. Youtube.org