Słowacja: bitwa o swoje państwo

Słowacja: bitwa o swoje państwo

817
0
UDOSTĘPNIJ

Pobojowisko po bitwie ok. 140 osób aresztowanych „Razem przeciw dyktatowi Brukseli” taki okrzyki i hasła na transparentach towarzyszyły tysiącom Słowaków, którzy wyszli na ulicę protestować przeciw imigracyjnej polityce Unii Europejskiej. Z tłumu około 15 000 ludzi dochodziło skandowanie: „Stop islamizacji, Słowacja dla Słowaków, Słowacja nie jest Afryką”.

Media donoszą, że byli to głównie prawicowcy i sympatycy skrajnej Partii Ludowej Nasza Słowacja oraz różnych organizacji sprzeciwiających się napływowi muzułmanów do Europy.

– Mamy wiele złych doświadczeń z muzułmanami. Ten marsz to prawdopodobnie ostatnia szansa, by powstrzymać muzułmańską inwazję – to komentarze uczestników manifestacji.

W tej sytuacji doszło do regularnej bitwy z policją, w ruch poszły kamienie śmieci, co było pod ręką ale też koktajle Mołotowa. Grupa ekstremalnych manifestantów obrzuciła butelkami muzułmańską rodzinę na pobliskim dworcu. W Słowacji dawno nie było tak „gorąco” i można powiedzieć że wśród części skrajnych grup obudziły się też nastroje nacjonalistyczne. Jednak analitycy – politolodzy oceniają źle prowadzoną przez Zachód politykę przeciw rosnącej fali nacjonalizmu islamskiego i to jest dopiero problem. Mówią oni, że przecież nie przeniesie się do Europy całej ludności prześladowanej przez islamistów, oni mają tam swój dom i problem powinien być rozwiązany w inny sposób tj. u źródła.

Należy zmienić kierunek pasywnej polityki nastawionej na przyjmowanie emigrantów z Afryki i wszystkich krajów ogarniętych szaleństwem ekstremalnego islamu, a nie poprzestawać na podziale ile który europejski kraj ma przyjąć do siebie imigrantów. Taki kierunek polityki UE świadczy o jej bezradności i niedowładzie organizacyjnym, niektórzy wręcz twierdzą że na „rozkładzie struktur” – choćby na przykładzie ukraińskiego i greckiego kryzysu, a już wcześniej niezauważania ogromnego problemu islamizacji Europy. Niektórzy ten problem wyraźnie wiążą z wyparciem się Europy swoich katolickich korzeni i kompletne zaniechanie przez wiele lat wizji integracyjnej wobec napływowej ludności.

Grace Wood

Fot. Youtube.org