Referendum zafunduje ci nowego Palikota

Referendum zafunduje ci nowego Palikota

865
0
UDOSTĘPNIJ

 

Twórcy filmu (spotu) przeciw „dokarmianiu polityków” zapomnieli dodać, że brak finansowania partii spowodowałby na stałe powiązanie interesów państwa z „ciemnymi sprawkami” biznesu. Sytuacja ta, gdyby wypaliła w Polsce zadowoliłaby zapewne posła Gibałę,  Palikota a także zwolenników nowej nowoczesnej partii Petru, spadkobierczyni po PO.

We wtorek 14 lipca wraz z konferencją w Sejmie wystartowała strona internetowa: strona internetowa nowego stowarzyszenia posła Łukasza Gibały – Kierunek Zmiana. „Logiczna Alternatywa” – krakowskie stowarzyszenie powołane przez Łukasza Gibałę po przegranych wyborach na prezydenta Krakowa teraz zostało wzmocnione przed nadchodzącymi jesiennymi wyborami do parlamentu stowarzyszeniem „Kierunek zmiana”. Trzeba przyznać, że hasło wylansowane przez sztabowców Andrzeja Dudy ma powodzenie bo co raz któryś z kandydatów powołuje się na „zmianę”. A już „pełną parą” i pełną gębą o zmianach mówi PO z premier Kopacz na czele – teraz wszyscy będą zmieniać choć przez osiem lat pokazywali obywatelom środkowy „palec do góry” w odpowiedzi na wszystkie petycje i zebrane podpisy  między innymi o wydłużeniu wieku emerytalnego i o prywatyzacji lasów.

Stowarzyszenie bis dla posła Gibały – „Kierunek Zmiana” wypuściło nowy spot, będący protestem przeciwko finansowaniu partii z budżetu państwa. W rozsyłanych notkach piszą:

– Myślą przewodnią filmu animowanego „Idź na referendum” jest hasło: „Nie dokarmiaj polityków”. Autorzy spotu przytaczają faktyczne liczby dotyczące wydatków partyjnych na cele prywatne i niezwiązane z działalnością rządową (np. pobyt w Spa, wina i cygara itp.). Tym samym wyrażają swój sprzeciw wobec finansowania partii z pieniędzy podatnika oraz namawiają do uczestnictwa w referendum, w którym jedno z pytań będzie dotyczyło tej właśnie kwestii.

Twórcy filmu zapomnieli dodać, że brak finansowania partii spowodowałby na stałe powiązanie interesów państwa z „ciemnymi sprawkami” biznesu. Ten kto miałby pieniądze, a w Polsce wiadomo mniej więcej kto i skąd ma pieniądze … i już do końca świata obywatele oglądaliby „środkowy palec” wzniesiony do góry w odpowiedzi na każdą petycję obywatelską. Teraz przynajmniej wiadomo kto co i ile na co wydaje i widać to jak na dłoni na przytoczonych przez Gibałę zdjęciach. To jego niedawni koledzy z PO bawią się najpełniejszymi garściami i śmieją w twarz ludziom za ich pieniądze. Widać jak spot jest mocno naciągany, żeby znaleźć innym „grzechy” i to, że SLD organizowała konferencję w kurorcie nieznaczny, że politycy moczyli się w Spa. A wytykanie partii PiS, że wydaje na ochronę prezesa świadczy tylko o stanie państwa i nienawiści rządzących do opozycji, kiedy  w demokratycznym i rzekomo wolnym kraju chronić trzeba prezesa partii opozycyjnej.

Twórcy filmu zapomnieli też dodać, kto nawoływał do wyżynania watahy (Radosław Sikorski PO dopis.red.) i wypatroszenia Kaczyńskiego ( J. Palikot RP, dopis. red.). Kto mówił o ślepym snajperze strzelającym do Śp. prezydenta L.Kaczyńskiego w Gruzji  i przed Smoleńskiem wypowiedz o prezydencie, który gdzieś poleci (B.Komorowski PO dopis. red.). To czy w tej sytuacji można nieć zarzut, do partii, króra wydaje na ochronę swojego prezesa?

Jednak na szczęście w sieci nie ma zawrotu głowy nad można rzec akcją wyborczą Ł. Gibały, co świadczy o coraz lepszej orientacji politycznej młodych ludzi. Symptomem tego jest także spadek poparcia Pawła Kukiza i młodzież coraz lepiej analizuje, a potem odsiewa propagandę od faktów. I już widać, że w najbliższym czasie będzie się dokonywała „dobra zmiana” ale nie pod wyreżyserowany scenariusz żadnego z wyjadaczy, którzy zwykle przeskoczyli już kilka opcji politycznych w pogoni za tak zwanym „korytem”.

Grace Wood

Fot: Youtube.org