UDOSTĘPNIJ
https://www.flickr.com/photos/69742158@N00/5286066799/

Tegoroczny cykl Pucharu Świata w biegach narciarskich rozpoczął się w ostatnich dniach listopada. Przed nami kolejne emocjonujące zmagania zarówno biegaczy, jak i biegaczek. Czy w tym sezonie znów tryumfować będą Norwegowie? Przekonamy się już niedługo.

Pierwsze zawody w sezonie odbyły się 29 listopada w fińskim mieście Kuusamo, ostatnie zmagania zobaczymy 15 marca 2015r. w stolicy Norwegii Oslo. Przed nami 27 biegów, zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Zobaczymy zarówno konkursy indywidualne, jak i drużynowe, sztafety, sprinty i biegi na 10 i 15 kilometrów. Najważniejszą imprezą tegorocznego cyklu Pucharu Świata będą Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się w lutym 2015r. w szwedzkim Falun.

W marcu poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet, mężczyzn oraz reprezentację, która zdobędzie Puchar Narodów. Czy wśród zawodników na najwyższych stopniach podium będę Polacy? A może kolejne trofeum zdobędzie Justyna Kowalczyk? Czy będziemy światkami emocjonującej rywalizacji pomiędzy naszą najlepszą biegaczką a Norweżką Marit Bjørgen ? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już wkrótce!

Ewelina Giboń

Fot. TRAILSOURCE.COM