Przyłapany na żebractwie

Przyłapany na żebractwie

1549
0
UDOSTĘPNIJ

Przyłapany na żebractwie

Krzysztof Krasowski, sołtys małej kaszubskiej miejscowości o nazwie Przyjaźń ze swoim listem który rozsyła po Polsce dotarł i pod nasz adres. Udało nam się sprawdzić w sieci że już w 2013 r. pisał do radia Wnet i nie był to pierwszy list. Tak więc aktywny sołtys dba aby w jego miejscowości odbył się festyn rodzinny za pieniądze darczyńców z całej Polski i całkiem nieźle sołtys sobie z tym marketingiem radzi. „Szukam sponsora” – starsze pokolenie zapewne dobrze pamięta ten slogan z początków naszej tak zwanej transformacji kiedy większość tych co szukali nie wiedziała nawet na czy polega sponsoring ale dobrze kojarzyła końcowy efekt „zdobycia kasy”. Szukając informacji o Przyjaźni natrafiłam na teść listu Krasowskiego sprzed lat i jego treść zachowała się idealnie, choć zapewne festyn w Przyjaźni co roku obfituje w nowe atrakcje.

Jednak gdyby ktoś z Państwa zechciał wesprzeć tę „cenną inicjatywę” i wysiłek sołtysa przedstawiamy treść listu wraz z kontem do przekazywania datków.  

– Szanowni Państwo, na wstępie pragnę zaznaczyć nie interesuje mnie polityka! Dlatego jeśli ktoś nie chce nam pomóc to ma do tego prawo. Natomiast co roku otrzymuję kilka maili typu abym szedł na kolanach po pomoc do Tuska, Komorowskiego, Księdza a teraz zapewne będzie i Duda. Proszę darować sobie i mnie takie teksty! Nie robię nic dla siebie tylko dla naszych dzieci. Poświęcam kilka tygodni swojego prywatnego czasu aby pomagać innym.

Krzysztof Krasowski i jestem sołtysem wsi o wdzięcznej nazwie Przyjaźń –http://www.bip.zukowo.pl/index.php?sol=1
Już po raz czwarty staram się zorganizować festyn rodzinny dla mojej miejscowości, który odbędzie się 18 lipca!

Nie jesteśmy dużym miastem lub gminą a jedynie małą wsią na Kaszubach. Z organizacją festynu w większości musimy wspierać się sami. Festyn staram się zorganizować głównie dla dzieci. Jednak aby każde dziecko otrzymało nagrody za udział w konkursach potrzebne są środki finansowe lub gotowe produkty które można przeznaczyć na nagrody.

Jeśli byliby Państwo w stanie wesprzeć naszą inicjatywę i przekazać dowolną kwotę lub gadżety na nasz festyn to znacznie by nam to pomogło w jego realizacji.

W poprzednich latach firmy przekazały nam także swoje produkty które mogliśmy bezpłatnie rozdać podczas festynu dzieciom oraz najbardziej potrzebującym rodzinom. Jeśli byliby Państwo w stanie nas wesprzeć także w taki sposób było by to znów coś wspaniałego.

Sama organizacja festynu to także spore koszty. Dlatego cześć otrzymanych produktów przeznaczamy na loterie fantową z zysku której opłacamy festyn.
wspierających możemy przesłać po festynie dokumentację w postaci zdjęć.

Jeśli są Państwo zainteresowani to istnieje także możliwość wystawienia swojej firmy na naszym festynie. Jest to dobry sposób promocji firmy a zarazem wsparcie naszej inicjatywy.

Mile widziany byłby także sponsor generalny naszej imprezy. Zapewne wielu z Państwa zdziwi się dlaczego do Was wysłałem tę prośbę. Po prostu szukam wszędzie wsparcia, bo tylko tak mogę coś zrobić. Mogę zaproponować powieszenie reklam, słowne reklamy przez prowadzącego oraz umieszczenie Państwa firmy na plakatach promujących festyn.

Mam nadzieję że będą Państwo w stanie nas wesprzeć. Bardzo chętnie spotkam się z Państwem i odpowiem na ewentualne pytania z Państwa strony. Osoby które maja możliwość to serdecznie zapraszamy na nasz festyn z dziećmi.

Na dzień dzisiejszy brakuje nam jeszcze 3000 zł. Jeśli byliby Państwo wesprzeć nas choć częściowo bylibyśmy bardzo wdzięczni. Wpłat można dokonywać na poniższe dane:

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie
ul. Mściwoja 6, 83-330 Żukowo

w Tczewie O/Żukowo
nr rachunku: 61 8345 1029 0202 4415 2000 0001
Tytuł Płatności – Darowizna na rzecz Festynu Rodzinnego w Przyjaźni
Serdecznie zapraszam do współpracy.
Krzysztof Krasowski
Sołtys Sołectwa Przyjaźń

83-331 Przyjaźń, ul.Przytulna 5
tel. 662-534-063

UWAGA!!!  – Proszę nie odpowiadać na tego maila poprzez „odpowiedz”. Korespondencję proszę kierować na adres soltys@mojaprzyjazn.pl

Koniec listu!

Zapraszamy naszych czytelników do skomentowania tego pomysłu, co państwo na to? Może tak między sobą Polacy zaczniemy wysyłać listy o wsparcie? Na dobą sprawę każdy z nas zrobiłby coś dobrego dla naszej dzielnicy naszych sąsiadów – czemu nie?  Konto wskazane przez sołtysa to Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie to znaczy że teraz wszystkie instytucje powołane do organizowania życia kulturalnego i sportu mieszkańcom będą zbierać na swoją działalność od Polaków? To znaczy że wzięli przykład z Owsiaka: sami się utrzymają a na działalność ludzie dadzą.

Widać ze przy tym rządzie już do Grecji nam blisko.

Dorota Ziomala

Fot. Youtube.org