PRL bis trwa nieprzerwanie

PRL bis trwa nieprzerwanie

788
0
UDOSTĘPNIJ

Ten tytuł nie jest wzięty z jakiejś „instalacji” artystycznej na temat PRL-lu, to żywa i aktualna rzeczywistość, którą odnotowujemy w Krakowie. Znając realia  naszej rzeczywistości tak się dzieje w całej Polsce bo nic albo niewiele się zmieniło.

Starsze pokolenie pamięta jak to malowano trawę czyniąc ją zieleńszą jak miał przyjechać pierwszy sekretarz PZPR do jakiegoś miasta. Władze tego miasta stawały na uszach aby wszystko w telewizji było „wiecie rozumiecie” zapięte na ostatni guzik.

A dziś jest podobnie, wystarczy przeczytać notatkę wychodzącą z urzędu miasta Krakowa w której zawiadamia się media o „wielkim wydarzeniu medialnym”. Jakie to wydarzenie? O podłączeniu ciepłej wody na jednym z osiedli mieszkalnych jakby to nie była zwykła paca służb urzędniczych i zakładów komunalnych do tego powołanych. Nie, tu chodzi o to żeby w świetle fleszy medialnych pokazać jak dyrektor MPEC podpisuje umowę z przedstawicielami spółki, której zleca wykonanie za które płaci – płacą w efekcie sami mieszkańcy. Dla niedowierzających cytujemy notatkę w oryginale.

– W imieniu MPEC SA, zapraszam na podpisanie umowy pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową Mistrzejowice-Północ, MPEC SA i EDF Polska oddział Kraków na dostawę ciepłej wody użytkowej dla ponad 10 tys. mieszkańców osiedla Mistrzejowice. Uroczystość odbędzie się w środę, 10 czerwca o godz. 12.00 w sali konferencyjnej MPEC SA przy al. Jana Pawła II 188.

Zbigniew Krzysztyniak Dyrektor Biura Prasowego

Kraków w obecnym garniturze politycznym bardzo sprzyja i ochoczo udostępnia scenę do propagandowej gry pozorów, korzysta z tego najwyższa półka polityczna rządu z panią premier w roli głównej. Dla przypomnienia czytaj i oglądaj (tu).

Grace Wood

Fot. Youtube.org