Prezydent najmłodszy w Polsce Europie i w Świecie

Prezydent najmłodszy w Polsce Europie i w Świecie

1114
0
UDOSTĘPNIJ

Media podają, od wczoraj mamy nowego prezydenta! To najmłodszy dotychczas wybrany prezydent na świecie w Polsce Andrzej Duda został wybrany ponad pięćdziesięcioma procentami głosujących Polaków. To niebywałe i chyba nigdy się nie zdarzyło aby po wyborach trwała taka akcja i integracja zmobilizowanych w mediach społecznościowych wyborców. Znamienne jest okazywanie wielkiej i spontanicznej radości z powodu wygranej kandydata, co potwierdza spontaniczność – że byli to w większości młodzi ludzie. To oni sami wybrali sobie przyszłość bez podpowiedzi medialnych poszczególnych sztabów bo przyszłość już od dłuższego czasu mają na ustach wszyscy politycy, którzy mówią o przyszłości ale działają na jej niekorzyść, na niekorzyść dla młodych i młodzież okazała się tym razem mądrzejsza.

Dalej na komunikatorach ludzie przekazują sobie życzenia, dodają otuchy na przyszłe działania wielu z nich tę inicjatywę deklaruje na przyszłość dla prezydenta elekta. Czym sobie Andrzej Duda zaskarbił sympatię bo to, że na nią zasłużył pokazali wyborcy. Teraz na komunikatorach krąży hasło: wywieszajmy flagi narodowe w naszych oknach, manifestujmy radość.

Obóz rządzący ignorował od długiego już czasu społeczne protesty, społeczny głos, który od dawna narastał z wielką siłą i którego nie brano pod uwagę. Socjolodzy zauważyli słusznie, że to objaw dojrzewania mądrego młodego społeczeństwa o pro obywatelskich postawach. Prorządowa strona społeczna zorientowawszy się w czasie kampanii o rosnącym poparciu dla A. Dudy robiła co mogła aby ośmieszyć ten trend odwracania się od Platformy i Bronisława Komorowskiego. Oto wierszyk który udostępnił na FB celebryta medialny Tomasz Kamel. Wzięty ze strony internetowej: poetacodzienny.pl, którym „poeta” satyryk trafił jak kulą w płot, gdzie karabin miał krzywą lufę i trafił rykoszetem w strzelającego.

Spotkał się Duda z młodzieżą,
ale oni wyżej mierzą.

Wolą doświadczenie Bronka.
Dudę niech popiera żonka.

Gdy się trend taki utrzyma,
dla Andrzeja miejsca ni ma

Za to nasz młody zespół Boxnewsa nie pomylił się w sondażach i także stawiał na Andrzeja Dudę, jak większość młodych. A teraz przyłącza się do gratulacji, które krążą na społecznościowych komunikatorach i składa Prezydentowi Wielkie Życzenia wraz z Wielką nadzieją na pracowitą i owocną prezydenturę – dobrych społecznych zmian!

Wraz z gratulacjami prezentujemy Prezydenta Elekta wraz z prezydencką rodziną, dzielnie go wspierającą podczas kampanii.

Grace Wood                                                                                                                                                                                 Fot. Andrzej Kalinowski