Polskie Zmartwychwstanie idzie w świat

Polskie Zmartwychwstanie idzie w świat

783
0
UDOSTĘPNIJ

Prezydent Andrzej Duda ratując hostię porwaną przez wiatr – ten zapamiętany obraz przejdzie do historii wiary katolickiej jako jeszcze niewyjaśniony „znak” ale przez Polaków odbierany nader pozytywnie. Tymczasem w niektórych przekazach medialnych próbowano wówczas z tego obrazu podkpiwać, ale to nie działało. Nawet niewierzący nie podchwytywali „dowcipów” i przeciwnikom politycznym prezydenta nie pomagali, do tego nikomu nie udało się stworzyć z tej sceny parodii. Okazało się w kilka lat po śmierci Świętego Polaka – J.P.II że Polska ma prezydenta, który z podniesioną głową niesie wiarę chrześcijańską, niesie wprost wizję naszego Papieża w świat, a szczególnie promieniuje na wyjałowioną, zeświecczałą Europę, wyrzekającą się korzeni chrześcijańskich.

Święta Zmartwychwstania Chrystusowego 2016 to wyjątkowy czas na przypomnienie  faktów, mówiąc dobitniej „znaków” owego czasu. Wygrane wybory zjednoczonej prawicy, na czele państwa i rządu ludzie wierzący, a w Sejmie polskim nie ma lewicy. Pół roku temu najwytrawniejsi analitycy polityczni nie zakładali takiego scenariusza, ludzie prości i dobrzy mówią: Opatrzność Boża. Kiedy w wywiadzie we „Wprost” w 2014 roku przed nadchodzącymi wyborami zapytano prof. Staniszkis  kto mógłby wygrać z Komorowskim stawiała na prof. Zytę Gilowską, nikt nie mówił wtedy o Andrzeju Dudzie, który był wówczas eurodeputowanym. Wtedy w kraju panowała od wielu lat zaciekła propaganda tzw. antypisowska medialna szkoła wstydu i strachu przed ustawieniem się po innej stronie niż rządząca tuskolandia – „Zielona Wyspa”. A jednak wszystko to prysło jak bańka mydlana przeciążona powietrzem, a rozbitkowie z tej wyalienowanej z narodu wyspy do dziś przecierają oczy ale i znowu zajadle atakują tych którzy zdecydowali o zmianie – wyborców zmiany.

W Polsce ludzie wierzący to jednak grupa Polaków o mocnych, zwykle wyniesionych z domu  podstawach  wiary opartych na Dekalogu i wartościach patriotycznych, czego ta druga strona nie wyznaje i nigdy nie brała pod uwagę.

Jaka jest nasza wiara w Zmartwychwstanie? „Wielka i niezaprzeczalna” z pokolenia na pokolenie przekazywana dzieciom, wnukom ale indywidualnie jej głębia zależy od tego jak mocno przegląda się ona w każdej duszy. W opisach znajdujemy dane że my Polacy zaliczamy się do narodu wierzącego w dziewięćdziesięciu procentach, ale z tej procentowej całości duża liczba wiarę traktuje powierzchownie i ogranicza się do tradycji i przyzwyczajenia. Jednak czy na pewno tak jest?

Widać to dopiero kiedy ludziom przechyla się życie na drugą połowę dorosłego wieku, wtedy gdzieś w podświadomości coraz częściej przemykają przez myśli obrazy po tej „drugiej stronie” naszego ziemskiego życia lub wcześniej jak przychodzi groźba nieuleczalnej choroby cy innych nieszczęść. Wówczas zostawia się te wszystkie znane nowinki naukowe na boku, negujące jakoby naukowymi dowodami Zmartwychwstanie Chrystusa i wiarę. Wtedy jeśli nie padamy na kolana to na pewno modlimy się w cichości i najszczerzej jak potrafimy do Boga.

Po ostatnich atakach islamistów w Brukseli można było usłyszeć w środkach masowego przekazu nieśmiałe wzmianki, że w tamtejszych pustych kościołach pojawiły się grupki ludzi modlących się oraz informacja z nutą dezaprobaty, że w jednym z nich urządzono lokal na dyskotekę.

To co dzieje się na naszych oczach w europie zachodniej nie jest bez przyczyny a czy pewne zdarzenia można przewidzieć i im zapobiegać  warto sobie przypomnieć (pisaliśmy o tym), co mówili wizjonerzy Nostradamus, Klimuszko: „Wojna ! Wojna ! przybędzie do dumnych i chorych republik Zachodu”.

Pewnych zdarzeń, które czekają Europę zapewne nie unikniemy ale wiele ludzi mówi dziś dobrze że mamy mądrzejszy rząd, który nie słucha ślepo i we wszystkim Brukseli. Mamy też prezydenta, który  nie jest taki „nowoczesny” nie chwali się orłem z czekolady i nie buduje tęczy przed Pałacem Prezydenckim, jest katolikiem i absolutnie się tego nie wstydzi i nie zataja przed laicką Europą.

Dorota Ziomala

Fot. Youtube.org

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowa-z-prezydentem-rp-andrzejem-duda/