Para Prezydencka u Ojca Świętego

Para Prezydencka u Ojca Świętego

624
0
UDOSTĘPNIJ

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z małżonką w dniach 8 – 9 listopada 2015 roku (niedziela-poniedziałek) z wizytę w Stolicy Apostolskiej u Ojca Świętego. Wieczorem w niedzielę o godz. 17:30 Para prezydencka wzięła udział w Mszy Świętej w Bazylice Św. Piotra.

W poniedziałek 9 listopada bogaty program: godz. 10.00  Audiencję Prezydenta RP z Małżonką u Papieża Franciszka w Watykanie zaplanowano na jedną godzinę. A o godz. 11.00  spotkanie Prezydenta z watykańskim Kardynałem Pietro Parolinem. A już o godz. 13.00  udział Prezydenta wraz z małżonką w ceremonii wręczenia odznaczeń Polakom w Watykanie (Ambasada w Watykanie, Via dei Delfini 16). Podczas spotkania zaplanowano wystąpienie polskiego Prezydenta.

W godzinach popołudniowych (16.45)  polski Prezydent składa wieniec pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego (Viale Maresciallo Piłsudski). I już o godz. 17.00  spotkanie w Ambasadzie RP w Rzymie i wręczenie odznaczeń Polakom zamieszkałym we Włoszech. Podczas tego spotkania również zaplanowano wystąpienie naszego Prezydenta i jeszcze wieczorem powrót do kraju.

Giza Banaszkówna

Fot.