Niezły jest. Naprawdę niezły …

Niezły jest. Naprawdę niezły …

596
0
UDOSTĘPNIJ

Niezły jest, naprawdę niezły napisał na Twitterze Igor Janke, już o godz. 14:00. To jest najlepsze przemówienie PiSowskiego polityka od lat, też na Twitterze napisała Anna Paczulska. Komentarze internautów są bardzo emocjonalne można powiedzieć że energia i młodość udzieliła się społeczeństwu, szczególnie młodym ludziom. Salę podczas konwencji wypełniali w przeważającej części młodzi ludzie.

– Dziś w Warszawie odbyła się konwencja kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy. Rozmach, z jakim zainaugurowano kampanię, robi wrażenie. Na sali są tysiące osób, wśród nich popularni blogerzy (nie tylko prawicowi), osobiście zaproszeni przez Andrzeja Dudę – czytamy na niezależnej.pl.

Kandydat trafnie i celnie oceniał rzeczywistość, którą teraz serwuje nam rząd i prezydent. Takie słowa wypowiadane zdecydowanie, niemal z charyzmą musiały robić wrażenie:

Ja mam za dużo energii, żeby w jednym miejscu siedzieć. Nie będę siedział pod żyrandolem  – mówi Duda.

– Bronisław Komorowski podpisywał tylko te ustawy, które przynosił mu rząd PO-PSL. Prezydent nie jest notariuszem rządu – celnie wytykał.

Szacunek, posłuchanie, zrównoważony rozwój – te punkty muszą nam przyświecać”. Państwo, które nie jest własnością Polaków, nie jest ich państwem – będę mówił „nie” ustawie o swobodnym obrocie polską ziemią – dodał.

– Prezydent nie powinien się godzić na podpisywanie ustaw godzących w społeczeństwo tylko dlatego by budżet był łatany kosztem najuboższych.

Wystąpienie A. Dudy obfitowało w trafne krótkie, hasłowo sformułowane riposty skierowane do swojego rywala w wyborach, prezydenta Komorowskiego.

– Proszę Państwa – PRZYSZŁOŚĆ MA NA IMIĘ POLSKA!” tymi słowami zakończył swoje wystąpienie Andrzej Duda. Zapowiedział też, że jeżeli zostanie wybrany na prezydenta RP, przywróci wiek emerytalny sprzed ustawy podpisanej przez urzędującego prezydenta  Bronisława Komorowskiego. W wieczornych Wiadomościach TVP Info dowiedzieliśmy się, że podobno PO natychmiast przywłaszczyło sobie hasło A.Dudy wypowiedziane podczas konwencji, rejestrując domenę o nazwie: „Przyszłość ma na imię Polska”, Dziennikarze TVP pytając o to ludzi z PO zapytali także czy to ładnie?

Całość wystąpienia podkreślał fakt, że Andrzej Duda przemawiał bez kartki – w przeciwieństwie do Bronisława Komorowskiego. W sieci ludzie przekazują sobie opinie, nie koniecznie związani z obozem PiS czy nawet prawicy, porównują oba przemówienia i te opinie są w przytłaczającej większości po stronie Andrzeja Dudy.

Krzysztof Kowalski

Fot. (profil PiS na FB)