Niemcy: Już kiedyś eksperymentowały …

Niemcy: Już kiedyś eksperymentowały …

805
0
UDOSTĘPNIJ

To może nie do końca trafne porównanie, ale odzwierciedla ciągoty naszych aryjskich sąsiadów do eksperymentowania nad „tworzeniem ludzi na nowo”.

Teraz Niemcy są w trakcie cywilizowania islamu, pragną też nadać mu europejski charakter i germański koloryt.

Zdarzenie jakie miało miejsce piątek 17 lipca przed końcem ramadanu meczet w Ehrenfeld, dzielnicy Kolonii, nie był w stanie pomieścić wszystkich wiernych. Tłoczyli się w ogromnej sali na parterze, gdzie miejsce zajmuje również imam. Jego modlitwy transmitowane są przez głośniki do jeszcze większego, pękającego w szwach pomieszczenia centrum konferencyjnego, również na parterze. Choć to jeszcze prowizorka i nie jest jeszcze w pełni wykończona główna sala modlitewna pod kopułą na drugim poziomie meczetu. Ma być gotowa za kilka miesięcy. Wtedy zakończy się trwająca od sześciu lat budowa meczetu. Informacje o tym wydarzeniu zaczerpnęliśmy z portalu alexjones.pl.

Niewątpliwie będzie to ostateczny tryumf nie tylko 120 tysięcy muzułmanów mieszkających w ponadmilionowej Kolonii, ale i ponad 4 mln wyznawców islamu w całej Republice Federalnej Niemiec – twierdzą sceptycy.

Warto tylko przypomnieć że przeciwko planom budowy potężnego meczetu rozgorzał osiem lat temu wielki spór o islam – nie tylko w Niemczech. W Kolonii narodził się wtedy ruch Pro Köln, dla którego budowa w mieście słynącym z najwspanialszej w Niemczech gotyckiej katedry była profanacją chrześcijańskiej tradycji całego kraju i dowodem na jego ostateczną islamizację. W Pro Köln dostrzegli szansę na wypowiedzenie islamowi wojny w całej Europie przywódcy skrajnie prawicowych partii europejskich od Jörga Haidera przez Geerta Wildersa po liderów włoskiej Ligi Północnej.

Co to znaczy,  i jak dalece wątpliwe efekty przynoszą tego typu eksperymenty to widać już gołym okiem do czego w Europie doprowadziła liberalizacja w zwalczaniu chrześcijańskich korzeni i wyzbywania się wartości. W tym przypadku ludzie głębokiej wiary chrześcijańskiej mówią: „jeśli Pan Bóg chce ukarać ludzi to najpierw odbiera im rozum” i trudno się z tym nie zgodzić, biorąc na świadka historię? Oby tylko podczas tego eksperymentu i „kary”, która ma w tej postaci nadejść nie działa się krzywda tym nic nie winnym a biernie się przyglądającym „barankom”.

Giza Banaszkówna

Fot. Youtube.org