Niebezpieczne związki czy obalanie systemu

Niebezpieczne związki czy obalanie systemu

1235
0
UDOSTĘPNIJ

Kierunek marszu Kukiza razem w szeregu z Platformą i Nowoczesną Kornel Morawiecki określił jako „zaprzeczenie tego co tak mocno głosił w kampanii wyborczej, co porwało tylu Polaków pragnących zmiany”.

Czym skończyło się słynne z kampanii wyborczej Pawła Kukiza obalanie systemu, czyli jak głośno dowodził zniesienie partiokracji? Skończyło się przewidywalnie i banalnie czyli pójściem na układ z partią Nowoczesna, nazywaną szalupą tonącej Platformy. Wyreżyserowana „ustawka” z głosowaniami w Sejmie przeciwko obecnie rządzącym nie wyszła, gdyż nie wzięli w niej udziału ludzie Kornela Morawieckiego i awantura zawiedzionego Kukiza skończyła się rozłamem.

Kornel Morawiecki – legenda „Solidarności Walczącej”, człowiek o mocnym kręgosłupie, którego mu nie przetrącili esbecy w stanie wojennym a więc w III RP nie ciągnie się za nim żaden smród – odszedł od Kukiza. W ostatnim wywiadzie dla braci Karnowskich („Obywatelska” – Gazeta Kornela Morawieckiego nr 113 z dn. 29.04/12.05.2016) marszałek senior na pytanie o co chodziło w tej sejmowej awanturze z głosowaniami powiedział:

– O podmycie przekonania, że ten rząd ma stabilne, stałe wsparcie w Sejmie. I wprowadzenie niepewności co do wyniku każdego następnego głosowania.

– Wielkie obalanie systemu skończyło się pójściem wspólnie, na dodatek w sposób ukryty przed wyborcami z Platformą i Nowoczesną. To ja dziękuję za takie obalanie systemu. (…) niech mnie Panowie o to nie pytają, to był dla mnie bolesny szok! (…). Tłumaczyłem mu wielokrotnie że prawdziwie antysystemowy to jest PiS, który idzie na odważne starcia z wieloma potężnymi siłami a nie Platforma czy Nowoczesna, które ten chory skostniały układ chcą zachować.

Senior Morawiecki przyciskany dalej przez dziennikarzy o rozstanie z Kukizem i o to kto może za tym buntowaniem się Kukiza stać, wyłuszczył jeszcze.

– To fakt, że Paweł ma i zawsze miał dość bliskie powiązania ze światem policyjnym i światem służb, zna tam wielu ludzi, to go fascynuje. Sam o tym publicznie mówił. Zastanawiałem się czy nie stamtąd wychodzą jakieś presje i zachęty by żeglował do Petru i Schetyny? Bo kierunek jaki obrał jest niepokojący.

– PiS przy wszystkich słabościach chce wyrównać społeczne szanse, otworzyć ścieżki zamknięte dla części Polaków. A tamci chcą wszystko dla swoich, by ci, którym się powodziło w III RP, mieli jeszcze lepiej. PiS odbiera im te zabawki, realnie zmienia rzeczywistość. Stąd ten straszny krzyk stąd te ataki z zagranicy.

Dalej Marszałek Senior mówił o prawie, które musi służyć narodowi a nie odwrotnie choć przy okazji sprostował, że niesłusznie przypisuje mu się stwierdzenie „że wola narodu jest ponad prawem” – tego nigdy nie powiedziałem – dodał. A o Trybunale Konstytucyjnym wyraził się wprost:

Gołym Olkiem widać kto ma rację w sprawie trybunału . Sam trybunał i ci którzy go popierają próbują po prostu konserwować stary system, nie dopuścić do zmian za którymi zagłosowali obywatele w demokratycznych wyborach. To nie są żadni strażnicy demokracji, to są tej demokracji grabarze.

Kierunek marszu Kukiza razem w szeregu z Platformą i Nowoczesną Kornel Morawiecki określił jako „zaprzeczenie tego co tak mocno głosił w kampanii wyborczej, co porwało tylu Polaków pragnących zmiany”.

Huśtawka różnych wypowiedzi ludzi z klubu Kukiz15 tylko to zaprzeczenie potwierdza. Po parlamentarnym maratonie podsumowującym ośmioletnie rządy PO-PSL Tyszka, poseł od Kukiza zapowiada złożenie wniosków o udostępnienie informacji publicznej z prac nad audytem. Być może panu posłowi Tyszce chodzi o dokumenty na amunicję, której nie ma do zakupionych przez poprzedni rząd dział wojskowych?

Artur Księżopolski

Fot. Youtube.org