Manipulacja i nepotyzm czy reklama?

Manipulacja i nepotyzm czy reklama?

1469
0
UDOSTĘPNIJ

Dlaczego kupując komputer z systemem Windows 10 jesteśmy skazani na gotowe wciskane nam w menu bez pytania o zgodę z aplikacjami Wiadomości: TVN, Wprost, Gazeta.pl (czyli Wyborcza), a jeśli jest artykuł TVP to na pewno będzie konferencja PO albo Nowoczesnej, a ja nie chcę oglądać stacji jedynie słusznych wiadomości. Dlaczego nie ma tam artykułów wSieci, TV Trwam, Gazety Polskiej i innych? W tych, których nie ma w aplikacji są te same informacje ale inny punkt widzenia i o to by chodziło w demokracji i pluralizmie. Demokracji, ostatnio używanej nader często w hasłach i na ustach opozycji odsuniętej dziś od władzy i ich ulubionych mediów wciskanych nam na każdym kroku – pisze do nas jeden z naszych młodych czytelników.

Posługuję się niemal wyłącznie Internetem do szukania wiadomości ale  i nie korzystam z waszego menu właśnie dlatego że stosujecie nepotyzm, jakieś kolesiostwo – napisał w opinii do Windows. Zadał też pytanie i sugestię: a jeżeli to reklama to proszę oznaczyć, że jest to reklama!

Tę wiadomość dostaliśmy od czytelnika, który dalej zastanawia się czy obecne Ministerstwo Cyfryzacji lub władze UKiE jest w stanie interweniować w tej sprawie? Także UOKiK czy kontrola skarbowa powinny sprawdzić czy nie jest to ukryta reklama, od której ktoś nie płaci podatków?

Sięgnęłam głębiej do informacji i instruktarzy niedawno wprowadzonego systemu do Windows 10 i znaleźliśmy na Facebook-u pożyteczny film instruktażowy gdzie dowiedzieliśmy się nawet jak można zmienić, wybrać, dostosować a nawet usunąć każdy kafelek z dowolną aplikacją ale niestety nie można wybrać sobie treści z wiadomościami? Ktoś je przygotowuje, dobiera i zamieszcza w serwisie.

Jestem dziewczyną i nie tak biegłą w sferze Internetu, ale może ktoś z czytelników potwierdzi lub zaprzeczy mojej wiedzy na temat sprytnego i celowego poodsuwania nam określonej wiedzy? Ciekawe jest też to czy rządzi tym biznes (ukryta reklama) czy chodzi o manipulację zakorzenionego  w III RP nepotyzmu?

Giza Banaszkówna

Fot. Youtube.org