UDOSTĘPNIJ

Pies w mieście może swobodnie biegać i bawić się? Tak! Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zadbał o naszych czworonożnych przyjaciół tworząc psie wybiegi.

Pies żyjąc w zamkniętych czterech ścianach kuli uszka, spuszcza wzrok i traci chęć do życia. A przecież nie po to decydowaliśmy się na opiekę nad psem by teraz był z nami nieszczęśliwy. Chcąc zapewnić miejsce do biegania i zabawy dla psów w Krakowie powstały specjalne wybiegi. Stanowią one tereny o powierzchni około 0,5 ha.

Na dzień dzisiejszy w Krakowie jest już sześć takich miejsc, przy następujących ulicach:

-Strzelców,

-Opolskiej,

-Balickiej,

-Prądnickiej,

-bp Tomickiego,

Oraz na osiedlu dywizjonu 303

Jeszcze do końca listopada 2014 roku powstaną dwa nowe wybiegi na terenie Dzielnicy IX – teren przy ul. Podmokłej i Dzielnicy XII – teren przy ul. Kurczaba.

Przykład budowania przez miasto wybiegów dla psów pokazuje, że stosowanie zakazów wyprowadzania psów na skwery czy trawniki to tylko odwrócenie uwagi od problemu. W momencie  gdy właściciele czworonogów dostaną alternatywę są w stanie przestrzegać zakazów. Taką alternatywą są wybiegi, które zapewniają komfort naszym psim przyjaciołom i pozwalają na zachowanie czystości i porządku w zieleni miejskiej.

Regulamin korzystania z wybiegów dla psów dostępny na stronie EkoCentrum

 

Wioleta Gaweł

Fot. Fab