UDOSTĘPNIJ
https://www.flickr.com/photos/jbozanowski/4276383146

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od ponad 20 lat i będzie grać, jak mówi Jurek Owsiak: „do końca świata i jeden dzień dłużej”. Przed nami tradycyjnie już w drugą niedzielę stycznia 23. Wielki Finał akacji, która łączy wszystkich Polaków, nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Finał WOŚP odbędzie się 11 stycznia 2015 roku. Środki zbierane będą na rzecz „podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.” Wolontariusze pojawią się na ulicach większości polskich miast i jak zwykle będą wyposażeni w identyfikatory, specjalne puszki i serduszka.

Jak co roku, Wielkiemu Finałowi WOŚP towarzyszyć będzie wiele wydarzeń, m.in. koncerty i licytacje, największa z nich tzw. Licytacja Złotych Serduszek trwać będzie przez cały dzień. O 20:00 organizatorzy zapraszają na happening „Światełko do nieba.” Wszyscy, którzy identyfikują się z ideami WOŚP, dla których bliska jest ta akcja będą mieli okazję wysłać do „Dobrych Aniołów” światełko, czyli lampion, świecę, czy nawet sztuczne ognie. „Światełko do nieba” odbędzie się w tych wszystkich miastach, gdzie zaplanowany został pokaz sztucznych ogni, m.in. w Warszawie, w innych miastach, jak np. we Wrocławiu zapowiedziano, że Światełko wysłane będzie w innej formie.

W ciągu poprzednich 22 Finałów WOŚP zebrano i przekazano na wsparcie polskiej medyny sumę ponad 590 mln PLN. Jaką kwotę Orkiestra zbierze w tym roku? Przekonamy się już niedługo, cel jest z pewnością szczytny i może pomóc wielu.

Ewelina Giboń

Fot. Kuba Bożanowski