Dzieciom śpiewają o Dudzie

Dzieciom śpiewają o Dudzie

803
0
UDOSTĘPNIJ

Oni wcześniej przewidzieli „Dzień Dudy” i jak tu nie wierzyć w Opatrzność Bożą, która sprawiła że ciągle płynie potok życzeń, modlitw i mszy świętych za zdrowie i pomyślność od 6 sierpnia „zatwierdzonej” – przypieczętowanej prezydentury Andrzeja Dudy. Takiej euforii, uroczystego niemal nabożeństwa sami dziennikarze nie pamiętali komentując to wydarzenie dwa dni temu. Nasza wspaniała młodzież, która z powodu „wypędzenia” jej z ojczyzny za pracą widać jak żywo śledzi wydarzenia w kraju – czeka na zmiany, to dobry i obiecujący znak.

Dostaliśmy w dzień zaprzysiężenia krótką korespondencję w lekkim optymistycznym stylu i załączony link do filmiku. Nasza Wolontariuszka Ola, dziewczyna z dwoma fakultetami dziś pracuje w Irlandii w markecie, na bieżąco śledzi co dzieje w Polsce – jeszcze śledzi, bo pamięć i tęsknota za miejscem urodzenia tak szybko nie mija, a u niektórych nie mija nigdy.

Z przymrużeniem oka Ola napisała: przesyłam wam ten filmik, tak dla przedłużenia klimatu z dnia 6 sierpnia Anno Domini 2015 niech trwa i się rozwija „Dzień Dudy” w Polsce.

Grace Wood

Fot. Youtube.org