David Cameron – niedawny gość polskiego prezydenta

David Cameron – niedawny gość polskiego prezydenta

761
0
UDOSTĘPNIJ

Prezydent Andrzej Duda podjął u siebie w Pałacu Prezydenckim 10 grudnia br. Premiera Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Davida Camerona. Media polskie tzw. głównego nurtu wyjątkowo niewiele poświęcają czasu tematowi tak intensywnie prowadzonej polityki zagranicznej, którą prowadzi obecny prezydent A. Duda. A  wyjątkowo niechlubnie wyróżnia się na tle wszystkich TVP -info. Gdyby nie Internet i przekazywane sobie wzajemnie informacje nasze społeczeństwo niewiele by wiedziało o tym że A. Duda zrobił już więcej dla wizerunku i dobrych kontaktów międzynarodowych niż poprzednicy zrobili dotychczas. Już nie słyszymy w mediach zagranicznych o naszej polskiej słabości, niemożności i o tym że „straciliśmy okazję aby siedzieć cicho”, a „krytyka” na którą powołuje się np. TVP odnosi się do tego że teraz z polskim rządem nie będzie łatwo przeforsowywać  wszystkich unijnych dyrektyw.

Zamiast tych ważnych informacji polska telewizja karmi Polaków niekończącym się i wyjątkowo niesmacznym atakowaniem, mającym na celu przywrócić statusowo sprzed ostatnich wyborów parlamentarnych i robi to z udziałem zdawałoby się najwyższych autorytetów – sędziów Trybunału Konstytucyjnego. To raczej krokodyle łzy nad wyschniętym już jeziorem miłości do PO i pan Petru jeśli jeszcze ma w sobie odrobinę honoru powinien się uspokoić ze swoim zapałem odbudowy „trupa” PO. Sęk w tym że tego „trupa” chce odbudowywać ciągle jeszcze mocno trzymający się układ okrągłostołowy, którego idealnym reprezentantem zdaje się być Trybunał Konstytucyjny w składzie powołanym przez PO-PSL.

My tymczasem prezentujemy państwu odrobinę wiadomości z działalności zagranicznej prezydenta A. Dudy poprzez przekaz z Kancelarii prezydenckiej ustami niedawno powołanego szefa Biura Prasowego – Marka Magierowskiego w udzielonym wywiadzie internetowej TV Republika. I choć wywiad nie jest najnowszy warto te informacje powielać i upowszechniacz ze względu na pomijanie i przemilczanie ich w TVP.

Grace Wood

Fot. TV Republika