Brzydka panna skorzystała z demokracji

Brzydka panna skorzystała z demokracji

1439
0
UDOSTĘPNIJ

Polska Jana Pawła II woła o pojednanie. Osiemnastego maja br. konsekrowana została świątynia – Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, jedno z kolejnych dzieł powstałych przy Radiu Maryja. Zaledwie cztery lata minęły od poświęcenia placu pod budowę Kościoła, a już wzniesione zostało okazałe Sanktuarium w darze za pontyfikat Naszego Papieża, dziś już Świętego. Ewenementem jest fakt, że kościół powstał jedynie z darów Polaków w kraju i za granicami. Powstał z ofiarności Polaków i dzięki staraniom O. Redemptorystów skupionych przy O.T.Rydzyku. Powstał przy jego medialnych dziełach, a głównie dzięki niemu samemu i jego zdolnościom organizatorskim, czy się to lewakom podoba czy nie – jest faktem.

W uroczystości uczestniczyły rzesze wiernych, ponad 500-set kapłanów i ważne postacie świata polityki z panią premier rządu na czele. Prezydent Polski przebywający w tym czasie w delegacji za granicą kraju przysłał list okolicznościowy z gratulacjami – tu czytaj.

To wydarzenie jak w lustrze pokazuje społeczny obraz Polski, którą ukształtowały nam „elity” w 25- leciu III RP. W ogólnopolskich informacjach medialnych tylko po prześledzeniu tytułów odbijają się dwie twarze Polski: tej którą Bartoszewski nazwał „brzydką panną bez posagu”, a Tusk dopełnił określenie „moherami” i tę drugą twarz nadętą zatrutym powietrzem niechęci i uszczypliwości.

Wiadomości Onet: „Świątynia ojca Rydzyka gotowa …, Newsweek już mocniej i bardziej wyrafinowanie: „Kościół Rydzyka Gwiazdy Nowej Ewangelizacji” i dalej dopełniając uszczypliwości : „Kaczyński, Ziobro, Szydło i list od Dudy. Tak wyglądała konsekracja kościoła ojca Rydzyka”.TVN24 i inne regionalne polskojęzyczne dzienniki niemieckich koncernów medialnych jak papugi powtarzają zmieniając tylko słowo Kościół lub świątynia o. Rydzyka.

Cóż to znaczy kościół o. Rydzyka? Czy Kościół jest własnością jakiegokolwiek księdza? Wierni i darczyńcy na pewno tej wprost śmierdzącej manipulacji nie przyjmują ale inni Polacy? Ci co dotychczas niezmiennie oglądają TVN i czytają Gazetę Wyborczą przyjmują dokładnie to co zamierzył manipulator. A niektórzy z nich tak chętnie przyznają się do wiary katolickiej, tak jak niegdyś nazywali się pokoleniem J.P.II. To mniej więcej ci którzy dziś targając uchwałami w Parlamencie wykrzykują, że nikt ich nie będzie uczył patriotyzmu bo oni go przecież wyznają – mówiła p. Błońska, była marszałek Sejmu.

Jeden z niedawnych gości w telewizyjnym programie publicystycznym przypomniał, że targowiczanie też głośno wykrzykiwali w Sejmie nazywając się patriotami. Na szczęście istnieje Internet, który dał ludziom prawdziwą wolność wypowiedzi, który jak mówią eksperci doprowadził do zmiany sceny politycznej w Polsce. Okupuje go młode pokolenie i korzysta z wiedzy, a raczej wiadomości i nie ważne dobrych czy złych w zależności od kryteriów, ale korzysta. Przez otwartość i spontaniczne odkrywanie uczy się dokonywać analizy i zestawiania faktów często popartych obrazem, więc siłą rzeczy staje się udziałem tych nagich faktów. Musi zatem dokonywać wyborów między tym co jest fikcją medialną a zwyczajnym życiem. Życiem które ostatnio wymiotło nam z Polski za pracą kilka dorastających roczników.

W tym stanie rzeczy już w większości przestała działać propaganda przeciwko tzw. „obciachowi” utożsamiania się z Kościołem i z tym „przebrzydłym Rydzykiem” czy z obciachową partią „starych ludzi” jaką miała być PiS.

A jednak uparcie i wytrwale wykonują swoje zadania wszystkie struktury zbudowane w III RP łącznie z medialnymi i nie mogą się opanować przed fałszowaniem rzeczywistości. O wydarzeniu podczas konsekracji toruńskiej świątyni tylko w katolickich mediach, kilku prawicowych i w TVP (ostatnio naprawianej) pojawia się rzetelna, obiektywna relacja.

I choć teraz coraz trudniej sypać ludziom piasek manipulacyjny w oczy kiedy obraz mówi swoje, że ludzi było tam set-krotnie więcej niż na kodowych spędach, że przyjechali tam z własnej woli i inicjatywy. Ale jak to przysłowie mówi „kij się znajdzie żeby psa uderzyć” po stronie manipulatorów medialnych można przeczytać jak to Rydzyk nie pozwolił ludziom, którzy kościół ufundowali wejść do niego podczas konsekracji.

W tych przekazach podsuwane są złośliwości, że O.Rydzyk siedział w Kościele tylko sam z księżmi i gośćmi, oczywiście z rządu i partii PiS – to cała narracja mediów przeciwnych obecnemu rządowi. Narracja mediów które wypłakują się za poprzednio rządzącymi. Chcąc zakamuflować tę narrację aby nie było to wprost widoczne, stosują takie niby drobne uszczypliwości a nóż kogoś się obruszy na rzekome złe traktowanie darczyńców świątyni? Może odwróci się nastawienie do nowego rządu i przestaną rosnąć mu słupki poparcia? Na to ciągle jeszcze liczą przed pół rokiem odsunięci od władzy dzisiejsi opozycyjni: Platforma i jej młodsza siostra Nowoczesna, SLD i stary po peerelowski PSL.

Jeszcze po pół roku od wyborów trudno im uwierzyć, że przestali mieć przemożny wpływ na społeczeństwo osiągany dotychczas na straszeniu Prawem i Sprawiedliwością.

Ostatnie sondaże pokazują, że na nic się zdaje ten platformiany styl kształtowania opinii. I wygląda na to, że Polska dla Polaków przestała być „brzydką panną bez posagu” i że uwierzyli raczej w piękną bajkę o „Kopciuszku”, który bez posagu przemienia się na ich oczach w piękną pannę z posagiem i jeszcze tym posagiem się z nimi dzieli.

Polacy, szczególnie młodzi wracają też wielką falą do korzeni co widać szczególnie w roku Chrztu Polski i przestał na nich działać syndrom obciachu z powodu polskiego katolicyzmu, w większości przestają się już wstydzić do niego przyznawać. I tu nie bez znaczenia okazała się wielka praca wykonana przez „dzieła O.T. Rydzyka”, szczególnie w kręgu młodych przez kolejne roczniki WSKSiM.

Nic więc dziwnego, że lewaccy przeciwnicy zaciskają pieści z niemocy i często tracą zdrowy rozsądek i umiar w atakach na te zjawiska, których bez wiary nie rozumieją.

Sanktuarium toruńskie to początek wielkiego dzieła, które dopiero nabiera rozmachu. W Świątyni rozpoczęły się już regularnie odprawiane msze święte nad którymi czuwa powołany do opieki nad Świątynią kapłan i siostry zakonne. Powołane też zostało Bractwo Św. J.P.II kiedy piszemy ten artykuł w tydzień po konsekracji są już zgłoszenia – poinformował O. Andrzej Laskosz CSsR – kustosz sanktuarium.

Joanna Skłosz

Fot. Youtube.org