Awaria centrali sieci Orange

Awaria centrali sieci Orange

3330
4
UDOSTĘPNIJ

Spokojny i miły wieczór Polaków został zakłócony, przez jedną z największych awarii sieci Orange w ostatnim czasie. Po godzinie 22.15 właściciele telefonów posiadających numer w Orange, stracili w jednej chwili kontakt ze światem. Przestał działać Internet mobilny, Neostrada, oraz sieć komórkowa. Na stronie Orange brak jakichkolwiek informacji o przyczynie awarii. Miejmy nadzieję że to tylko chwilowa sytuacja, a brak sieci nie jest spowodowany agresją zbrojną naszych wschodnich sąsiadów.

Irytacja klientów jest coraz większa. O to kilka komentarzy z oficjalnej strony Orange na Facebooku:

1

Strona internetowa orange.pl w pewnych momentach również nie działa.

2

1:30 Komentarz Orange :

„Bardzo Was wszystkich przepraszamy – od ok. 22.30 mamy dużą awarię sieci. W całej Polsce występują problemy z dostępem do internetu i sieci komórkowej, normalnie działają jednak telefony stacjonarne. Przez cały czas trwa analiza przyczyn – na ten moment jeszcze ich nie znamy. Pod uwagę bierzemy m.in. celowe ataki. Nad rozwiązaniem problemu pracują nieprzerwanie nasze zespoły kryzysowe. Zrobimy co w naszej mocy, aby do rana przywrócić pełne funkcjonowanie naszych usług.
Rozumiemy Wasze zdenerwowanie – jest w pełni uzasadnione. Będziemy informować o zachodzących zmianach.”

8.30 W całej Polsce pomału wszytko wraca do normy. Orange ogłosiło właśnie komunikat:

„[Informacja o awarii] Awaria usług, która rozpoczęła się w nocy, została już usunięta w większości Polski. Niestabilności mogą występować jeszcze w różnych miejscach kraju, ale sytuacja wraca szybko do normy. Będziemy Was informować o ostatecznym zakończeniu awarii oraz o ewentualnych dalszych naszych działaniach.

Jeszcze raz bardzo Was przepraszamy – i dziękujemy szczególnie za dużą wyrozumiałość”                           

Awarię śledził:                                                                        Krzysztof Kowalski

 • janko

  Neostrada tez lezy

 • wevew

  O internecie stacjonarnym wspomnieć nie łaska?

 • Anka

  Powiedziałabym raczej ze od 22:15, a nie 23…

 • Natalia

  Gdynia , Gdańsk , Chwaszczyno i cała polska bez komunikacji bo ORANGE jak zwykle ma A W A R I Ę .. ;/ Żyć nie umierać .. -,-