Angela Merkel otworzyła drogę uchodźcom

Angela Merkel otworzyła drogę uchodźcom

988
0
UDOSTĘPNIJ

Kanclerz otworzyła drogę i swoje państwo na przyjmowanie wszystkich niemal bez weryfikacji.  Po co to było? Głośne zapraszanie – przyjmiemy wszystkich uchodźców, którzy do nas przybędą – mniej  więcej takie przekazy płynęły z Niemiec w stronę imigrantów. Wystarczy przejrzeć różne filmy w Internecie z zamieszek na Węgrzech czy innych punktów granicznych w Europie, imigranci wypowiadają się wprost chcemy do Niemiec. Dziś chyba zastanawiają się sami Niemcy co z tym zrobić, społeczeństwo jest mocno zaniepokojone nic więc dziwnego, że teraz na siłę władze Niemiec forsują podzielenie się imigrantami. Niestety, inne kraje nie są chętne przystać na niemiecki dyktat zwłaszcza Polacy mają swoich repatriantów ze wschodu, którym rządy polskie (wcześniej komunistyczne, teraz te III RP) dotąd nie ułatwiły powrotu do ojczyzny.

Głośne wyszydzanie lub zawstydzanie przez obecnie rządzącą koalicję PO-PSL i sprzyjające im media tych Polaków którzy sprzeciwiają się przyjmowaniu ludzi obcej nam kultury jest mało skuteczne, a rządzący nie potrafią ale i nie chcą oprzeć się naciskom Brukseli. Większość głosów komentatorskich zwraca uwagę na spadające poparcie dla opcji rządzącej Ewy Kopacz i  przypisuje jej uległość dla zabezpieczenia sobie unijnych stanowisk. Stąd, jak widać trwa wyścig z czasem aby zdążyć przed nowym rozdaniem politycznym w Polsce i przyklepać decyzje z których nowemu rządowi będzie trudno się wycofać.

A to, że decyzje te są dla Polski niekorzystne można prześledzić obejrzawszy ten film z przeprowadzonej sondy wśród mieszkańców Niemiec, którzy mówią że tzw. uchodźcy głównie młodzi i zdrowi mężczyźni chodzą w grupach, często stają przed domami i robią zdjęcia – zastanawiające po co?

Grace Wood

Fot. Youtube.org